State Track results


State Track results

Girls 100 Meter Dash Finals Place

13.14 Avery Palmgren, SDC 1

13.90 Peyton Metz, SDC 9

Girls 200 Meter Dash Finals Place

27.24 Avery Palmgren, SDC 1

Girls 400 Meter Dash Finals Place

1:04.22 Alexis Tafoya, Center 9

1:09.76 Emery Mortensen, Sanford 9

Girls 800 Meter Run Finals Place

2:40.00 Kaia Skadberg, Centauri 14

Girls 1600 Meter Run Finals Place

5:20.16 Sarah Delacerda, Alamosa 13

Girls 3200 Meter Run Finals Place

11:32.45 Sarah Delacerda, Alamosa 6

Girls 100 Meter Hurdles Finals Place

17.83 Hannah Provence, Sdc 6

Girls 300 Meter Hurdles Finals Place

46.63 Aani Hardesty, Alamosa 2

Girls 4X400 Meter Relay Finals Place

4:16.33 Alamosa 9

4:28.11 Sargent 9

Girls 4X800 Meter Relay Finals Place

10:46.37 Alamosa 14

Girls Pole Vault Finals Place

9-2 Kaeci Madrid, Del Norte 2

Girls High Jump Finals Place

4-11 Gabby Jones, Sargent 5

4-7 Charley Higham, Del Norte 8

Girls Long Jump Finals Place

17-1.75 Avery Palmgren, SDC 1

Girls Discus Finals Place

81-1 Courtney Hamilton, Centauri 17

Girls Shot Put Finals Place

33-10.75 Courtney Hamilton, Centauri 5

29-6.5 Marissa Johnson, Centauri 14

Boys 200 Meter Dash Finals Place

22.40 Mason Claunch, Centauri 2

23.37 Logan Cestone, Del Norte 7

Boys 400 Meter Dash Finals Place

49.70 Mason Claunch, Centauri 1

50.95 Logan Cestone, Del Norte 3

54.97 Lincoln Reynolds, Sanford 7

Boys 800 Meter Run Finals Place

1:54.78 Joshua Medina, Alamosa 1

2:02.28 Izaiah Casanova, Alamosa 16

Boys 1600 Meter Run Finals Place

4:20.47 Joshua Medina, Alamosa 1

5:00.95 Ren Canty, Sanford 8

Boys 3200 Meter Run Finals Place

9:28.27 Joshua Medina, Alamosa 1

10:41.90 Mario Villalba, Alamosa 15

11:18.99 Ren Canty,Sanford 6

Boys 110 Meter Hurdles Finals Place

18.22 Austin Stockebrand, SDC 8

Boys 300 Meter Hurdles Finals Place

41.29 Josh Duran, Antonito 1

Boys 4X100 Meter Relay Finals Place

44.62 Centauri 1

47.06 Monte Vista 7

Boys 4X200 Meter Relay Finals Place

1:31.60 Centauri 1

Boys 4X400 Meter Relay Finals Place

3:30.24 Alamosa 5

Boys 4X800 Meter Relay Finals Place

8:26.58 Alamosa 4

Boys Pole Vault Finals Place

12-3 Jaxon Morgan, Alamosa 4

11-0 Davion Chavez, Alamosa 10

11-2 Riley Orr, Del Norte 12

10-0 Brandon Reveles, Alamosa 12

9-8 Kyle Dahle, Del Norte 16

Boys High Jump Finals Place

6-0 Josh Duran, Antonito 3

5-8 Logan Cestone, Del Norte 6

5-8 Tyrese Otero, Monte Vista 8

5-6 Ben Tailleur, Centauri 16

Boys Long Jump Finals Place

20-11 Tyrese Otero,Monte Vista 2

20-2.5 Logan Cestone, Del Norte 7

Boys Triple Jump Finals Place

42-0.75 Tyrese Otero 2

39-6.5 Josh Duran, Antonito 4

Boys Discus Finals Place

132-7 Nephi Rodriguez, Centauri 6

120-1 Gabe Hersink, Alamosa 11

118-0 Cash Mueller, Alamosa 13

Boys Shot Put Finals Place

37-1.5 Alex Felix, Monte Vista 16

34-8.25 Nephi Rodriguez, Centauri 17

Results for all SLV athletes 1A-3A are listed together and don’t necessarily denote placings among fellow listed athletes. First place finishers are bolded.

Advertisement

TRENDING RECIPE VIDEOS


Video News